Grey Advertising Poland

ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

PolandOFFICES

 • Toggle Nav

  Poland

  PolandPOL

  ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

  1 stycznia 2017 roku stanowisko Prezesa i CEO Grey Europe objął Alain. Do tej pory pełnił on taką samą funkcję w naszym oddziale w Ameryce Łacińskiej, gdzie rozpoczął pracę w lutym 2012 r. Przyczynił się do tego, że oddział osiągnął stałe tempo wzrostu i znacząco poprawił swoje twórcze podejście do prac, stając się jednym z najbardziej kreatywnych regionów w ramach całej globalnej sieci Grey.

  maja 10, 2017

  Podczas festiwalu w Cannes w 2015 roku prowadzony przez Alaina oddział zajął drugie miejsce wśród najbardziej twórczych agencji w Ameryce Łacińskiej. Zdobył wtedy łącznie aż 29 Lwów. A w 2014 roku Grey otrzymał aż 27 regionalnych nagród Effie.

  Alain sprawuje nadzór nad siecią 19 biur Grey i czuwa nad ponad 1600 współpracownikami w całej Europie, zaczynając od Wielkiej Brytanii, aż po Rosję, Szwecję i Turcję. Obsługuje kluczowych klientów międzynarodowych i lokalnych, w tym Procter & Gamble, HSBC, GlaxoSmithKline, Vodaphone i Volvo.

  Zanim Alain dołączył do nas, pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego La Comunidad, jednej z najwyżej cenionych agencji reklamowych na rynku Ameryki Łacińskiej. Przez trzy lata agencja podwoiła siły, zdobywała liczne nagrody i rozwijała relacje z klientami, takimi jak: Rémy Martin, Best Buy, Miller Beer i Sony Electronics. Zdobyła także tytuł agencji roku – Adweek / Marketing & Media Agency of the Year.

  Swoją karierę w reklamie Alain rozpoczął w 1984 roku w chilijskiej filii Leo Burnett. Rozwijał się razem z nią i doprowadził do tego, że firma zarządzała budżetem w wysokości 70 milionów dolarów w aż 17 krajach Ameryki Łacińskiej. Alain stał się integralną częścią regionalnego kierownictwa Leo Burnett, a także globalnego zespołu rozwoju biznesu. Współpracował z takimi firmami, jak: McDonald's, Diageo, DIRECTV, Citibank, Shell, HSBC, Gatorade, Eli Lilly, Walt Disney, Procter & Gamble i Visa. A to zaledwie garstka z nich.

  Alain Groenendaal. Urodzony w Nowym Jorku, wychowany w Kanadzie. W jego żyłach płynie krew francuska i niderlandzka. Zakochany w kulturze i sztuce Ameryki Łacińskiej. Może poszczycić się aż czterema tytułami naukowymi z różnych krajów (Kanada, Chile, Portoryko i USA), w tym MBA z Uniwersytetu w Duke.

 • GREY GROUP POLAND ZE ZŁOTĄ I SREBRNĄ STATUETKĄ NA EFFIE AWARDS 2018 ZŁOTA I SREBRNA STATUETKA NA EFFIE AWARDS 2018

  Z tegorocznej edycji konkursu Effie Awards,  oceniającego najbardziej efektywne działania reklamowe Grupa Grey wróciła z gali ze złotem i srebrem.

  Więcej
 • Kampania dla mBanku z najnowszą technologią Kampania dla mBanku z najnowszą technologią

  6 listopada ruszyła kolejna odsłona kampanii mBanku skierowanej do młodych. W jej ramach agencja GREY i mBank przygotowali we współpracy z Natalią Nykiel interaktywny klip, którego mechanika nawiązuje do oferty banku. 

  Więcej
 • GREY Europe z tytułem Agencji Roku w konkursie Euro Effie Awards EACA 2017 GREY Europe z tytułem Agencji Roku w konkursie Euro Effie Aw

  GREY Europe otrzymała po raz ósmy w przeciągu ostatnich 12 lat tytuł Agencji Roku przyznawany w konkursie Euro Affie Awards EACA 2017. Nagroda ta jest dowodem na dalsze przyświecanie idei Famously Effective w działaniach prowadzonych przez sieć.

  Więcej
 • GREY GROUP POLAND WRAZ Z CAŁĄ SIECIĄ GREY TRIUMFUJĄ NA GOLDEN DRUM 2017 GREY GROUP POLAND WRAZ Z CAŁĄ SIECIĄ GREY TRIUMFUJĄ NA GOLDE

  Gala 24 Festiwalu Golden Drum obfitowała w doskonałe wieści dla Polski i dla całej sieci Grey w Regionie.

  Więcej
 • Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają skrzydła! Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają skrzydła!

  W październikowym numerze Media Marketing Polska przeczytacie o rosnącej skuteczności biznesowej naszego klienta – PLL LOT. 

  Więcej
 • http://greycom-prd-slr.dev.aws.grey.com:8983/solr/collection1/select?q=*:*&fq=doc_type:News&fq=site_root:poland&fq=news_featured:"true"&wt=json&facet.sort=count&facet=true&group.limit=30&sort=newsdate%20desc
  10.0.1.86