Grey Advertising Poland

Program Polskie Nadzieje Olimpijskie na 19. Pikniku Olimpijskim

PolandOFFICES

 • Toggle Nav

  Poland

  PolandPOL

  Program Polskie Nadzieje Olimpijskie na 19. Pikniku Olimpijskim Program Polskie Nadzieje Olimpijskie na 19. Pikniku Olimpijs

  W sobotę, 3 czerwca 2017r., podczas 19. Pikniku Olimpijskiego ogłoszona została lista laureatów 3. edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Program od 2013 roku wspiera sportowy rozwój dzieci i młodzieży – zdrowej i niepełnosprawnej. Tegoroczna pula nagród programu wyniosła ponad 890 tys. złotych, a we wszystkich dotychczasowych edycjach przekazano na ten cel łącznie niemal 3,6 milionów złotych. 

  czerwca 4, 2017

  Podczas ogłoszenia listy zdobywców grantów obecni byli nie tylko przedstawiciele instytucji i organizacji sportowych, które dzięki grantom zdobytym podczas poprzednich edycji programu mogły z sukcesami prowadzić treningi sportowe na najwyższym poziomie, ale także ambasadorowie tegorocznej edycji programu: wielokrotny olimpijczyk i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, Marzena Zięba, srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro oraz Grzegorz Pluta, złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w Londynie. 

  Program Polskie Nadzieje Olimpijskie to wspólna inicjatywa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, firmy Procter&Gamble, Telewizji Polsat oraz agencji Grey Group Poland, będąca wyrazem ich zaangażowania w aktywizację sportową dzieci i młodzieży. Program wspiera finansowo organizacje i zrzeszenia sportowe, szkoły sportowe, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty zajmujące się organizacją zajęć sportowych. Dyspozycja środków pieniężnych odbywa się poprzez Polską Fundację Olimpijską oraz Fundację Polsat.

  Podczas 19. Pikniku Olimpijskiego, na stoisku programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, koordynowanego przez Polską Fundację Olimpijską,  po raz kolejny na uczestników tego wydarzenia  czekało wiele atrakcji i wspaniała olimpijska atmosfera. Dodatkowo w trakcie pikniku miało miejsce oficjalne ogłoszenie listy szkół i organizacji sportowych, które

  w ramach 3. edycji Polskich Nadziei Olimpijskich otrzymały granty o łącznej wartości ponad 890 tys. złotych.  Wśród beneficjentów znaleźli się m.in. policyjny Klub Sportowy GWARDIA Szczytno, Uczniowski Klub Pływacki „UNIA” Oświęcim, Fundacja Akademii Integracji oraz Uczniowski Klub Sportowy LA BASKET.

  Wykwalifikowani trenerzy, opiekunowie oraz odpowiedni sprzęt sportowy, dostosowany do potrzeb zawodników, pełnią niezwykle ważną rolę w osiąganiu sukcesów sportowych. Wsparcie otrzymane w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie pozwoliło nam na zakup sprzętu sportowego mającego nieoceniony wpływ na wyniki sportowe naszych zawodników. Ciężka praca naszych zawodników, w połączeniu z zakupionym sprzętem, przyniosła wspaniałe efekty w postaci zdobytych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Wszystkie te medale zdobyte zostały przez zawodników objętych wsparciem programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.

  Dzięki osiągniętym sukcesom nasi zawodnicy znaleźli się w kręgu zainteresowań trenerów Kadry Narodowej, co daje nam niezmierne powodu do dumy i nadzieje na przyszłe, jeszcze lepsze wynikimówi Adam Boroń z Uczniowskiego Klubu Sportowego LA BASKET.

  W ramach wszystkich 3. edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie wręczono granty
  59 ośrodkom sportowym dedykowanym zdrowym dzieciom i młodzieży oraz 19 grantów dla dzieci i młodzieży chorej i niepełnosprawnej, w ramach których nagrodzona została m.in. Fundacja Akademia Integracji.

  Szermierka jest jedną z najbardziej wszechstronnych dyscyplin sportowych. Jej uprawianie wzmacnia wydolność  organizmu, poprawia koordynację, uczy koncentracji i nawiązywania poprawnych relacji międzyludzkich. Wszystko to dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ma ogromne znaczenie. Dzięki otrzymanym grantom z Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie nasi podopieczni mogli uczestniczyć w obozach sportowych i realizować założone cele, doświadczając przy tym radości i osobistej satysfakcjimówi Stefan Makowski, Członek Zarządu Akademii Integracji Praca, Edukacja, Sport w Warszawie.

  Komisja grantowa, przyznając środki pieniężne, kierowała się m.in. innowacyjnością działań zaproponowanych przez organizacje sportowe. Za przykład innowacyjności i wnoszenia nowej wartości w leczenie młodzieży niepełnosprawnej uchodzić może projekt „Strzał w dziesiątkę” nagrodzonego w tegorocznej edycji Stowarzyszenia „WARTO BYĆ RAZEM”.  Głównym celem projektu jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy na temat alternatywnych form spędzania wolnego czasu w obszarze sportu jakim jest strzelectwo laserowe dźwiękowe – dyscyplina paraolimpijska dla osób z niepełnosprawnością wzrokową.  Partnerom programu zależało także na wsparciu klubów z małych miejscowości, o ograniczonym dostępie do środków pieniężnych, które umożliwiałyby im zapewnienie jak najlepszych warunków i zaplecza pozwalającego na dalszy rozwój umiejętności ich podopiecznych. Podopieczni beneficjentów programu w dużej mierze mogą pochwalić się już osiągnięciem pierwszych sukcesów sportowych, także na arenie międzynarodowej, w tym na Igrzyskach.

  Pełną listę przyznanych grantów 3. edycji Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie można znaleźć na stronie www.nadziejeolimpijskie.pl

   

  ###

   

  W tegorocznej edycji Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie w ramach  Filaru: Sport Dzieci i Młodzieży, granty otrzymały:

  1. Uczniowski Klub Sportowy MILLENIUM
  2. Klub Sportowy TEBEK
  3. Koniński Klub Szermierczy
  4. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem
  5. Klub Sportowy G'Power Gorzów
  6. Atletyczny Klub Sportowy w Myśliborzu
  7. Zapaśniczy Uczniowski Klub Sportowy
  8. Stowarzyszenie SYNCHRO-DUET
  9. Uczniowski Klub Sportowy UKS-190 Łódź
  10. Powiatowy Zespół Placówek-Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk
  11. Międzyszkolny  Klub Sportowy KARKONOSZE Sporty Zimowe
  12. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego
   im. J.I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie
  13. Uczniowski Klub Narciarski Melafir
  14. Polski Związek Żeglarski
  15. Ludowy Klub Sportowy BUDOWLANI-CAŁUS Nowy Tomyśl
  16. Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski
  17. Uczniowski Klub Sportowy Sp. 149 Łódź
  18. Zespół Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie
  19. Policyjny Klub Sportowy GWARDIA Szczytno
  20. Uczniowski Klub Pływacki "UNIA" Oświęcim
  21. Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN w Giżycku
  22. Uczniowski Klub Sportowy LA BASKET
  23. Uczniowski Klub Sportowy KALIBER
  24. Uczniowski Klub Sportowy MOS EŁK
  25. NLO i NG SMS w Płocku ZPRP                                                                                                                                                                                                                                                                            

  W ramach filaru Upowszechnianie Sportu Dzieci i Młodzieży Chorej i Niepełnosprawnej granty otrzymały:

  1. Uczniowski Klub Sportowy Okej
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  3. Konińskie Stowarzyszenie Sportowe Mustang
  4. Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie
  5. Uczniowski Klub Sportowy Salwator
  6. UKS Gladiator Przemyśl
  7. Fundacja Akademia Integracji
  8. Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start
  9. Integracyjny Klub Sportowy Atak

   

  ###

   

  O PKOl
  Polski Komitet Olimpijski  zrodził się ze społecznego ruchu i skupia wybitnych wolontariuszy życia sportowego i kulturalnego, jest ogólnopolskim stowarzyszeniem związków, organizacji sportowych i innych osób prawnych, realizujących cele i zadania Ruchu Olimpijskiego oraz zadania związane z rozwojem sportu polskiego. Misją Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest rozwój, propagowanie i ochrona Ruchu Olimpijskiego w Polsce, zgodnie z Kartą Olimpijską. Od ponad 90 lat PKOl rozwija aktywną i wielokierunkową działalność, stwarza warunki i organizuje udział polskiej reprezentacji w igrzyskach olimpijskich, promuje ideę olimpijską i upowszechnia sport, włącza polski ruch sportowy do światowej rodziny olimpijskiej i zapewnia stałe kontakty polskiego sportu  z międzynarodowym ruchem olimpijskim, podejmuje różnorodne działania w dziedzinie edukacji olimpijskiej i przyczynia się do trwałych związków sportu ze sztuką. 

  O Telewizji POLSAT
  Telewizja POLSAT to pierwsza komercyjna stacja telewizyjna w Polsce. Dzięki filmowym hitom, kultowym serialom, muzycznym wydarzeniom, teleturniejom i relacjom sportowym z najważniejszych wydarzeń, stała się ulubioną stacją milionów Polaków. Dzisiaj jest częścią największej grupy medialno-telekomunikacyjne w Polsce – Grupy Cyfrowy Polsat, w skład której wchodzą także: Cyfrowy Polsat – operator największej polskiej platformy satelitarnej i dostawca nowoczesnych usług multimedialnych, Polkomtel – operator sieci komórkowej Plus, lider technologii LTE korzystający z najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych w rozwijaniu usług dla swoich klientów oraz IPLA – lider na rynku wideo online posiadający średnio ok. 4 mln użytkowników miesięcznie. W ciągu niespełna 25 lat POLSAT zdobył miliony widzów i zapewnił sobie bardzo mocną pozycję na polskim rynku medialnym. POLSAT jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek w Polsce.

  Decyduje o tym atrakcyjna oferta programowa, która dociera do ponad 98 procent gospodarstw domowych! 

  Najmocniejszymi filarami stacji są: doskonała rozrywka, pasjonujące kino, rzetelna i szybka informacja oraz emocjonujący sport. Stacja intensywnie inwestuje w rozwój kanałów tematycznych. Obecnie posiada w ofercie 24 kanały (w tym 14 w jakości HD): Polsat, Polsat HD, Polsat 2 HD, Polsat 1, Super Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Fight HD, Polsat Sport News HD, Polsat News HD, Polsat News 2, Polsat Play HD, Polsat Cafe HD, Polsat Film, Polsat Film HD, Polsat Doku HD, Polsat Jim Jam, CI Polsat, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat Explore HD, Polsat Viasat History, Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature, Muzo TV, Disco Polo Music, Polsat Romans, TV6, TV4 i TV4 HD.

  O Procter & Gamble
  Firma P&G dociera ze swoimi markami do blisko 4,8 miliarda ludzi na świecie. Jej silne portfolio obejmuje wiele zaufanych, cenionych ze względu na jakość marek o wiodącej pozycji rynkowej, m.in. Ace®, Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Duracell®, Fairy®, Febreze®, Fusion®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Iams®, Lenor®, Mach3®, Olay®, Oral-B®, +Pampers®, Pantene®, Prestobarba®, SK-II®, Tide®, Vicks®, ® oraz Whisper®. P&G prowadzi działalność w blisko 70 krajach. Aktualności oraz więcej informacji nt. P&G i marek dostępne na stronie: www.pg.com

  O GREY Group Poland
  GREY group to, należący do koncernu WPP, zespół agencji, oferujących Klientom zintegrowane usługi komunikacyjne oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie:  ATL, BTL, Public Relations i Digital oraz wsparcie strategiczne. GREY Group ma doświadczenie w tworzeniu długofalowej komunikacji marek międzynarodowych
   i lokalnych. W skład GREY group wchodzą agencje reklamowe GREY Worldwide Warszawa, Grey Digital, Testardo Gram oraz sieciowa agencja Public Relations - Cohn&Wolfe. Więcej na stronie internetowej: www.grey.pl 

  Dodatkowo, w ramach koncernu WPP, Program Polskie Nadzieje Olimpijskie wspiera Kantar Millward Brown – dom badawczy.

   

  Kontakt dla mediów:

  Włodzimierz Kleniewski / Polska Fundacja Olimpijska
  wkleniewski@pfo.org.pl, +48 603 747 744
  Krystyna Aldridge – Holc / Fundacja POLSAT
  kaldridgeholc@polsat.com.pl, + 48 885 600 999
  Małgorzata Mejer / Procter & Gamble
  mejer.m@pg.com, +48 668 458 501
  Anna Zwolińska / Telewizja POLSAT
  azwolinska@polsat.com.pl, +48 668 615 804
  Katarzyna Kluk / GREY group, Cohn & Wolfe
  katarzyna.kluk@cohnwolfe.pl, +48 502 198 801

 • GREY GROUP POLAND ZE ZŁOTĄ I SREBRNĄ STATUETKĄ NA EFFIE AWARDS 2018 ZŁOTA I SREBRNA STATUETKA NA EFFIE AWARDS 2018

  Z tegorocznej edycji konkursu Effie Awards,  oceniającego najbardziej efektywne działania reklamowe Grupa Grey wróciła z gali ze złotem i srebrem.

  Więcej
 • Kampania dla mBanku z najnowszą technologią Kampania dla mBanku z najnowszą technologią

  6 listopada ruszyła kolejna odsłona kampanii mBanku skierowanej do młodych. W jej ramach agencja GREY i mBank przygotowali we współpracy z Natalią Nykiel interaktywny klip, którego mechanika nawiązuje do oferty banku. 

  Więcej
 • GREY Europe z tytułem Agencji Roku w konkursie Euro Effie Awards EACA 2017 GREY Europe z tytułem Agencji Roku w konkursie Euro Effie Aw

  GREY Europe otrzymała po raz ósmy w przeciągu ostatnich 12 lat tytuł Agencji Roku przyznawany w konkursie Euro Affie Awards EACA 2017. Nagroda ta jest dowodem na dalsze przyświecanie idei Famously Effective w działaniach prowadzonych przez sieć.

  Więcej
 • GREY GROUP POLAND WRAZ Z CAŁĄ SIECIĄ GREY TRIUMFUJĄ NA GOLDEN DRUM 2017 GREY GROUP POLAND WRAZ Z CAŁĄ SIECIĄ GREY TRIUMFUJĄ NA GOLDE

  Gala 24 Festiwalu Golden Drum obfitowała w doskonałe wieści dla Polski i dla całej sieci Grey w Regionie.

  Więcej
 • Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają skrzydła! Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają skrzydła!

  W październikowym numerze Media Marketing Polska przeczytacie o rosnącej skuteczności biznesowej naszego klienta – PLL LOT. 

  Więcej
 • http://greycom-prd-slr.dev.aws.grey.com:8983/solr/collection1/select?q=*:*&fq=doc_type:News&fq=site_root:poland&fq=news_featured:"true"&wt=json&facet.sort=count&facet=true&group.limit=30&sort=newsdate%20desc
  10.0.1.86